Przestarzały jak człowiek

Od wydawcy:

„Przestarzały jak człowiek” to książka o organizacjach, zarządzaniu i pracy przyszłości. O konsekwencjach transferu kompetencji sukcesywnie przekazywanych przez człowieka automatom. O konwersji na czas cyfrowy, życiu codziennym i pracy cyfrowych tubylców i nowych modelach sprawiedliwości społecznej. Jak wobec tych zmian może zachować się człowiek? Czeka nas fascynująca transformacja sposobu myślenia o pracy, edukacji i rozwoju społecznym. Prace dotychczas zarezerwowane dla ludzi, wymagające ludzkiej inteligencji, zdolności przewidywania, umiejętności obserwowania, wyciągania wniosków i podejmowania decyzji będą dla nas coraz trudniej dostępne. Siąść i płakać?

Autor poddaje analizie wybrane projekty, pomysły, modele i mity organizacji biznesowych oraz trendy społeczne. Bezwarunkowy dochód gwarantowany, organizacje turkusowe, ekonomię współdzielenia. Proponuje nowe rozwiązania inspirowane technologią, przyrodą i muzyką. Myślenie partyturą, zarządzanie kluczem, nowe rozumienie i ocenę pracowitości. Przedstawia diagnozę systemu edukacji i propozycje ucieczki do przodu. Kto stanie na czele rodzącej się nowej hierarchii? Na czym będzie polegał sukces organizacji przyszłości? Jak wyjść z twarzą i z ciosem w świecie sztucznej inteligencji? Jeśli szukacie pomysłu na innowacje, które przyniosą sukces waszej organizacji zacznijcie od przeczytania tej książki. To książka, która stawia pytania ważniejsze niż większość znanych nam odpowiedzi.

*

Jest! „Przestarzały jak człowiek”. Pięknie wydana przez CIOP-PIB. Na razie można ją kupić wyłącznie zamawiając u wydawcy. Świetne ilustracje Eli Kiełczykowskiej, kilka rysunków Aleksandry Mleczko i dużo zdjęć. Polecam!