Przestarzały jak człowiek

Od wydawcy:

„Przestarzały jak człowiek” to książka o organizacjach, zarządzaniu i pracy przyszłości. O konsekwencjach transferu kompetencji sukcesywnie przekazywanych przez człowieka automatom. O konwersji na czas cyfrowy, życiu codziennym i pracy cyfrowych tubylców i nowych modelach sprawiedliwości społecznej. Jak wobec tych zmian może zachować się człowiek? Czeka nas fascynująca transformacja sposobu myślenia o pracy, edukacji i rozwoju społecznym. Prace dotychczas zarezerwowane dla ludzi, wymagające ludzkiej inteligencji, zdolności przewidywania, umiejętności obserwowania, wyciągania wniosków i podejmowania decyzji będą dla nas coraz trudniej dostępne. Siąść i płakać?

Autor poddaje analizie wybrane projekty, pomysły, modele i mity organizacji biznesowych oraz trendy społeczne. Bezwarunkowy dochód gwarantowany, organizacje turkusowe, ekonomię współdzielenia. Proponuje nowe rozwiązania inspirowane technologią, przyrodą i muzyką. Myślenie partyturą, zarządzanie kluczem, nowe rozumienie i ocenę pracowitości. Przedstawia diagnozę systemu edukacji i propozycje ucieczki do przodu. Kto stanie na czele rodzącej się nowej hierarchii? Na czym będzie polegał sukces organizacji przyszłości? Jak wyjść z twarzą i z ciosem w świecie sztucznej inteligencji? Jeśli szukacie pomysłu na innowacje, które przyniosą sukces waszej organizacji zacznijcie od przeczytania tej książki. To książka, która stawia pytania ważniejsze niż większość znanych nam odpowiedzi.

Cieszę się, że już jest. Dodam, że ze znakomitymi ilustracjami Eli Kiełczykowskiej i kilkoma rysunkami Aleksandry Mleczko. Pięknie wydana. Polecam.